Üle 10-aastased

Lapsed vastasid küsimustele:
- Mis asi on betoon?
- Miks meestel on kollased/oranžid riided?
- Kus kasutatakse betooni? Milleks?
- Kas betoon on ohtlik? Miks?
- Miks ei tohi sõita autoga, mis on katki?
- Miks issi peab kiivrit kandma?


Алексей Вешков (10л)
 Бетон это раствор для стройки домов. Рабочие носят жётлую/оранжевую одежду чтобы быть более заметнее. Бетон используют для строительства, для того чтобы дома были крепкие. При попадании бетона на кожу или в глаза, он может вызвать ожоги, потому что там много химии. Нельзя ездить на сломанной машине, потому что ты можешь попасть в аварию. Каску нужно носить чтобы не было больно когда упадёт кирпич.

Annemari Grünberg (10a)
Betoon on ehitusmaterjal. Meestel on värvilised riided – nad on nii nähtavamad. Betooni kasutatakse sildade ja. Oleneb, kui betooni plaat nt sulle peale kukub siis see on ohtlik. Katkise autoga ei tohi sõita, sest, see võib põlema minna. Kiiver kaitse pead.

Ferris Rahu (10a)
Betoon -  see on tehislik kiirmaterjal, peamineehitismaterjal. Meestel on värvilised riided seljas selleks, et neid oleks parem näha ja, et nad oleks erksamas riituses. Betoon kasutatakse hoonete ehitamiseks, selleks, et majas oleks tugevad. Betoon võib ohtlik olla kui sa ei oska sellega toime tulla. Katkise autoga ei tohi sõita, kuna sellega võib midagi juhtuda. Issi peab kiivrit kandma selleks, et kui talle midagi pähe ei oleks tal nii valus.

Johannes (14a)
Betoon on komposiitmaterjal, mis koosneb jämedakoelistest täitematerjalides, mida seob aja jooksul kõvastuv tsement. Meestel on värvilised riided, sest kollane ja oranz on eredad värvid, nii et neid on lihtne märgata. Betooni kasutatakse ehituses tänu selle kõrgele tugevusele. Betoon on ohtlik ainult isiootidele, sest betoon võtab kaua aega, et oma tugevusklassile vastava survetugevuse saavutada. Katkise autoga ei tohi sõita, sest see on ohtlik nii autojuhile kui ka ümbruses olevatele inimestele. Kiivrid kaitsevad pead tugevate löökide eest.

Карина Михайлова (14л)
Бетон – это жидкий строительный материал, который позже застывает и становится очень прочным. Работники носят яркую одежду, чтобы их было лучше видно. Бетон используют для строительства зданий. В основном для стен, потолка и пола. Бетон может разъесть кожу. Если ездить на сломанной машине, в худшем случае водитель может пострадать. В лучшем слусае бетон просто застынет, водитель может попасть в аварию. Папа и все остальные строители/работники должны носить каску для безопасности.

Matu (11a)
Betoon on ehitusmaterjal. Meestel on värvilised riided, et nad oleksid nähtavad. Betooni kasutatakse ehitistes, ehitamiseks. Betoon on ohtlik, sest kui see tahke on võib kukkuda sulle pähe või kui see on vedel, võib see minna silma. Katkise autoga ei tohi sõita, sest see on ohtlik nii autojuhile ja jalakäijatele. Kiivrit peab kandma, et ei saaks surma.

Mia R. (11a)
Betoon on ehitusmaterjal. Mehed kannavad kollaseid riideid, et välja paista ka teiste seast või pimedal ajal. Betooni kasutatakse teede ehituseks, sildade või majade ehituseks. Betoon on ohtlik, sest kui mingi koht kus seda hoitakse või toodetakse peaks purunema, siis kui sa alla jääd või haiget saada. Katkise autoga ei tohi sõida, sest sa võid teisi vigastada või ummikuid teha. Kiivrit peab kandma, sest kui midagi peaks pähe kukkuma, siis sa ei saaks nii palju haiget.

Timofei Nikolajev (10a)
Etoon on ehitus material. Meestel on värvilised riided seljas, et oleksit meskonnat. Betooni kasutakse et teet teha. Betoon on ohtlik sest ta on murkine. Katkise autoga ei tohi sõita, sest et ta võib plahvatata. Emme peab kiivrit kandma, et tema pea ei läheks katki...