Kuni 5-aastased

Lapsed vastasid küsimustele:
- Mis asi on betoon?
- Miks meestel on kollased/oranžid riided?
- Kus kasutatakse betooni? Milleks?
- Kas betoon on ohtlik? Miks?
- Miks ei tohi sõita autoga, mis on katki?
- Miks issi peab kiivrit kandma?


Kristofer 2,9 a
Betoon on see, mida valatakse. Ps-ps-ps... Meestel on värvilised riided, sest see on nende tööriided. Betooni kasutatakse maja ehitamisel. Betoon on ohtlik, sest seda ei tohi süüa ja ei tohi temaga mängida. Katkise autoga ei tohi sõita, sest saab kukkuda. Kiivrit tuleb kanda selleks, et pea ei saanud vigastust.

Mirko (3a)
Betoon on auto sees ja maas. Meestel on värvilised riided, sest nad tahavad tööd teha. Betoonist tehakse maja. Betoon on ohtlik, sinna võib kinni jääda. Katkise autoga ei tohi sõita, peab puksiiri kutsuma ja kõik. Kiivrit tuleb kanda selle pärast et haiget ei saaks.

Andreas (4a)
Betoon - see on vesi, pulber, killustik, liiv. Meestel on värvilised riided seljas, et saaks tööd teha ja et autod näeksid. Betooni kasutatakse maju ja teede ehitamiseks. Betoon on ohtlik, sest võib kivistuda. Katkise autoga ei tohi sõita sest võib tulla tulekahju ja minna minna katki ja põrgata kokku. Issi peab kiivrit kandma, et tööd teha! Pea võib minna katki!

Эмили (4г)
Бетон это что папа на работе делает и возят крупные машины. У рабочих яркая одежда чтобы все знали что они на работе. Из бетона делают полы. Бетон опасен, потому что он мокрый и грязный... На сломанной машине нельзя ездить, полицейские могут забрать плохую машину. Папа должен носить каску, чтобы у папы голова была чистая.

Mиллана (4г)
​Бетон похож на камень, что-то твёрдое. У рабочих яркая одежда, тогда другие их увидят. Бетон используют чтобы дома строить, чтобы крепко было, чтобы никто не сломал. Бетон опасен, его нельзя кушать... Ты не сможешь поехать, если сломана машина. Если колёса сдуваются, то не сможешь дальше ехать. Нужно носить каску, она крепкая. Если в шапке, то бетон может политься и голова будет из бетона.