5-10- aastased

Lapsed vastasid küsimustele:
- Mis asi on betoon?
- Miks meestel on kollased/oranžid riided?
- Kus kasutatakse betooni? Milleks?
- Kas betoon on ohtlik? Miks?
- Miks ei tohi sõita autoga, mis on katki?
- Miks issi peab kiivrit kandma?


Adore Mia Rahu (8a)
Betoon – see on sula kivi. Meestel on värvilised riided, sest see värv hakkab silma. Betooni kasutatakse mingi tugeva asja tegemisegs. Betoon võib olla ohtlik. Jalg võib kinni jääda. Katkise autoga ei tohi sõita, muidu võib avarii tekkida. Kiivrit peab kandma – see kaitseb issi pead.
 
Алексей Син (8л)
Бетон – это смесь из которой можно построить всё что желаеш. У рабочих яркая одежда, чтобы их было видно на строй площадках. Бетон используют в строительстве. Для зданий мостов и дорог. Жидкий бетон опасен, застывший нет. Нельзя ездить на сломанной машите, потому что может произойти опасная авария. Каску нужно носить чтобы на стройке ничего не упало на голову.

Elenora (6a)
Betoon on see, mida miksrid kallavad välja ja mis muutub kõvaks ja mis katab maa ära, kui näiteks auks on sees. Meestel on värvilised riided sellepärast, et need on tööriided ja nad ongi sellist värvi. Nad on vist kõvemad kui teised riided ja võivad ka helendada, et teised näeksid neid öösel. Betooni kasutatakse aukude juures ja tööl. Betoonist tehakse maju näiteks ja teed tehakse betooniga. Betoon võib olla natukene ohtlik, sest et see läheb kõvaks ja see toimub kiiresti. Katkise autoga ei tohi sõita, sest niimoodi võib õnnetus juhtuda, sest auto ju hästi ei tööta. Auto on siis rivist väljas, näiteks ei pööra siis hästi ja sõidab valesti ja mootor võib üle kuumeneda. Issi peab kiivrit kandma sellepärast, et viga ei saaks peale, see kaitseb ta pead tööl.

 

Эван Михайлов (6л)

Бетон это материал, которым можно закрепить дом. У рабочих яркая одежда, чтобы их было видно. Бетон используют для строительства стен. Бетон опасен для здоровья и если засунуть руку в бетон то она может застыть в нём. Нельзя ездить на сломанной машине, она может сломаться ещё сильнее. Водитель может попасть в аварию. Папа должен носить каску, потому что что-то может упасть на голову.

Hugo Ruud (7a)
Betoon – see on ehitusmaterjal. Meestel on värvilised riided seljas, et nad hästi välja paistaks. Betooni kasutatakse maja ehitamiseks. Betoon on ohtlik. Katkise autoga ei tohi sõita, betoon võib välja joosta. Kiivrit peab kandma, muidu võib midagi kaela kukkuda.

Iris R. (9a)
Betoon on nagu kivi millest saad ehitada asju. Meestel on värvilised riided seljas, et nad pimedast välja paistaksid. Betooni kasutatakse igal pool. Betoonist tehakse asju. Betoon on ohtlik. See võib sulle peale kukuta. Katkise autoga ei tohi sõita, sest siis sa võid teeld välja sõita. Issi peab kiivrit kandma, kui tal midagi pähe kukub siis ei tee se talle haiget.

Иван Питерский (9л)
Бетон это стой матерял. У рабочих яркая одежда, чтобы их было видно ночью. Бетон используют при строительстве моста и домов. Бетон опасен, если долго дышать им то будет плохо. Можно попасть в аварию, если ехать на сломанной машине. Куску нужно носить чтоб на нево нечего не упало.

Karl (7a)
Betoon on ehitusmaterjal. Meestel on värvilised riided, siis nad on nähtavad. Betooni kasutatakse ehitusel (silda, põrandaid, maja). Betoon võib olla ohtlik, kui ei hoolda, võib laguneda, pähe kukkuda. Võib juhtuda avarii, kui sõita katkise autoga. Kiivrit tuleb kandma, kui midagi kõva kukub pähe, siis ei saa eriti haiget.

Kennert (5a)
Betoon on kivi. Meestel on värvilised riided, et tavalised riide ei läheks mustaks. Betooni kasutatakse selle jaoks, et saaks maja ehitada. Betoon ei ole ohtlik. Katkise autoga ei tohi sõita, sest et auto ei lähe käima vaid plahvatab. Issi peab kiivrit kandma selle pärast, et pea ei läheks värviseks.

Коля (9лет)
Бетон – это жидкость. Рабочие носят яркую одежду, чтобы мошки садились. Бетон используют чтобы строить дома. Если съеш бетон тогда умрёж. Если ездить на сломанной машине тогда машина загорица. Каску нужно носить для безопазности.

Laura (6a)
Betoon on mingi segu kivist ja liivast. Meestel on värvilised riided, et kaugele näha oleks ja ära tunneks. Betooni kasutatakse maja seina tegemiseks. Betoon on ohtlik. See on raske ja võib peale kukkuda ja võib haiget saada. Auto võib seisma jääda või juhtub õnnetus. Kiivrit tuleb kanda, et betoon pähe ei kukuks.

Laureen (5a)
Betoon – see on mis valatakse maha kui maja ehitatakse. Meestel on värvilised riided, sest neil pole kleiti. Betooni kasutatakse maja juures. Betoon ei ole ohtlik. Katkise autoga ei tohi sõita, sest siis võib plahvatus tulla. Kiivrit tuleb kandma, sest neile võib kukkuda üks asi pea peale.

Marta (7a)
Betoon on kinni panemisasi. Meestel on värvilised riided, et pimedas näks. Betooni kasutatakse ehitustöteks, parandamiseks. Betoon kui silma lähep sis on natukene ohtlik. Kui katkise autoga sõita, sis lakunep ära. Kiivrit tuleb kanda, et vika ei saaks.

Mathias Rajasalu (6a)
Betoon on segu. Meestel on värvilised riided seljas, siis kõik näevad neid. Betooni kasutatakse ehitusel, maja ehitamiseks. Betoon on ohtlik. Muidu keegi jääb kinni. Juhtub avarii, kui sõita katkise autoga. Kiivrit tuleb kandma, et pead kaitsta.

Mia (7a)
Betoon on ehitusmaterjal. Meestel on värvilised riided, sest see on nende lemmik värv. Betooni kasutatakse ehitusel, autoteel. Betoon on ohtlik, sinna võib kinni jääda. Katkise autoga ei tohi sõita, muidu läheb veel rohkem katki. Kiivrit tuleb kanda, siis ei saa peale haiget.

Roomet (9a)
Betoon – see on asi mis maja kinni hoiab. Meestel on värvilised riided seljas, et teised neid näeksid. Betooni kasutatakse ehitusel. Betoon võib ola ohtlik. Katkise autoga ei tohi sõita, sest võib surma saada. Kiivrit peab kandma, et pead kaitsta.

Тиит Фалилеев (8л)
Бетон – это житкий камень. У рабочих яркая одежда, чтобы их отличали от простых людей. Бетон используют чтобы делать дороги и дома. Бетон опасен для здоровья, бетон разъедает кожу. Машина может попасть в аварию, если она сломана. Каска защитит если будет падать камень на голову.